
prof. dr hab. JADWIGA GLUMIŃSKA-PAWLIC
Profesor nauk prawnych, wybitna specjalistka z zakresu prawa finansowego oraz podatkowego.
Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych IV Kadencji. Nauczyciel akademicki oraz Kierownik Zespołu Badawczego Instytut Nauk Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka ponad 150 publikacji naukowych. Przewodnicząca Rady Programowej Krajowego Instytutu Badań i Rozwoju KIBiR.


dr JACEK OBIDOWSKI
Doktor nauk prawnych,
Radca prawny i doradca podatkowy.
Radca prawny i doradca podatkowy.
Posiada wieloletnie doświadczenie jako pełnomocnik w trudnych sporach podatników z organami podatkowymi oraz kontrolą skarbową.
Absolwent podyplomowych studiów z zakresu rachunkowości i finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a także kursów samodzielnego księgowego bilansisty w Stowarzyszeniu Księgowych Polskich. Prezes Zarządu spółki Kancelaria LEI sp. z o.o.
- Czy będzie lawina kontroli podatkowych? (Rzeczpospolita, 19 października 2020 r.) – współautor: prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic
- Jak ulgę B+R mogą stosować firmy informatyczne (Rzeczpospolita 10 wrzesień 2018r.)
- Ulga na badania i rozwój – jak skorzystać i udokumentować (Rzeczpospolita 16 kwietnia 2018 r.)
- Odliczenie wydatku w przypadku stwierdzenia fikcyjności firmy zagranicznej (Rzeczpospolita 27 grudnia 2017r.)
- Usługi niematerialne: jak przygotować się do kontroli skarbowej (Rzeczpospolita 27 grudnia 2017r.)
- Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania nie przekreśla optymalizacji (Rzeczpospolita, 19 września 2016 r.)
- Obrót znakami towarowymi nie zawsze z VAT (Rzeczpospolita, 10 grudnia 2014 r.)
- Jak ustalić podstawę opodatkowania (Rzeczpospolita 11 grudnia 2014 r. )
- Pozyskane składniki majątku mogą być później przekazane w darowiźnie (Rzeczpospolita, 11 grudnia 2014 r. )
- Znak towarowy na „do widzenia” może być korzystnym rozwiązaniem (Rzeczpospolita, 11 grudnia 2014 r. )
- Z nadużyciami można skutecznie walczyć (Rzeczpospolita 15 stycznia 2014 r.)
- Jak można wykorzystać naruszenia procedury przez fiskusa (Rzeczpospolita 15 stycznia 2014 r.)
- Majątek rzeczowy z likwidacji spółki osobowej bez PIT (Gazeta Prawna, 13 stycznia 2014 r.)
- Skomplikowany VAT przy obrocie nieruchomościami (Rzeczpospolita 2 października 2013 r. )
- Zlikwidowanej firmy nie można skontrolować (Rzeczpospolita 19 lipca 2013 r.)
- Co z czynnościami sprawdzającymi (Rzeczpospolita 19 lipca 2013 r.)
- Transakcję sprzedaży majątku trzeba dobrze zaplanować (Rzeczpospolita 19 czerwca 2013 r.)
- Od dochodu z wykupionego deputatu trzeba będzie zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych (Gazeta Prawna, 10 listopada 2011 r.)
- Darmowy kredyt nie będzie rozliczany w PIT (Gazeta Prawna, 24 października 2011 r.)
- Powołując się na dyrektywę, można uniknąć VAT przy sprzedaży firmy (Rzeczpospolita 15 września 2011 r.)
- Wynagrodzenie nielegalnego emigranta nie będzie kosztem (Gazeta Prawna, 14 września 2011 r.)
- Ustępujący wspólnik musi rozliczyć się z fiskusem (Rzeczpospolita 22 marca 2011 r.)
- Kiedy pośrednictwo ubezpieczeniowe jest wolne od podatku (Rzeczpospolita 11 maja 2011 r.)
- Czy pośrednik kredytowy płaci VAT (Rzeczpospolita 10 maja 2011 r.)
- Jak opodatkować zbycie udziału w osobowej spółce handlowej (Rzeczpospolita 2 marca 2011 r.)
- Naprawa gwarancyjna niekiedy może być świadczeniem usługi (Rzeczpospolita 16 września 2010 r.)
- Od zwracanych wydatków nie ma podatku (Rzeczpospolita 1 lipca 2010 r.)
- Po przekształceniu spółki osobowej w trakcie roku podatki pozostają bez zmian (Rzeczpospolita 20 sierpnia 2009 r.)
Współautor monografii:
- Identyfikacja Barier Prawnych w Prowadzeniu Działalności Gospodarczej. Wybrane Zagadnienia, pod red. nauk. Prof. dr hab. J. Glumińska-Pawlic, dr hab. Bogusław Przywora, prof. UJD, dr Aleksander Słysz, wyd. Wolters Kluwer, Warszawa 2020 r. (współautor monografii)
- Doradca podatkowy podczas kontroli skarbowej, pod red. nauk. Prof. . A. Mariańskiego, wyd. Wolters Kluwer, Warszawa 2014 r. (współautor monografii)
ALEKSANDRA ŻAK-OBIDOWSKA
Współtwórca marki LEI; doradca ds. wizerunku i PR.
Absolwentka studiów na kierunkach zarządzanie oraz filologia angielska, a także studiów podyplomowych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Wieloletni rekruter i headhunter; Organizator i prelegent licznych konferencji i szkoleń w zakresie komunikacji, HR i wsparcia wizerunku.


PIOTR KĘDZIORA
Ekspert w dziedzinie finansów i restrukturyzacji.
Wieloletnie doświadczenie w branży finansowej zdobywał przy współpracy z największymi bankami i firmami z sektora finansowego, nie tylko kierując zespołem specjalistów, ale również jako indywidualny ekspert. Na przestrzeni swojej pracy zawodowej skutecznie doradzał wielu firmom w zakresie doboru najkorzystniejszych rozwiązań finansowych. Cechuje go analityczne myślenie i praktyczne podejście.
Związany z LEI od 2019 roku.
JAGODA KĘDZIORA
Profesjonalny analityk finansowy firm sektora MŚP.
Wieloletni Dyrektor w jednej z większych firm doradczych w Wielkopolsce. Odpowiedzialna za ciągłe podwyższanie kwalifikacji pracowników oraz podmiotów powiązanych. Przeprowadziła blisko 100 szkoleń w zakresie wiedzy o rynku finansowym. W swej pracy zawodowej wsparła ponad 200 przedsiębiorców w zakresie analizy, a następnie doboru dedykowanych rozwiązań finansowych.
Związana z LEI od 2019 roku.


MAGDALENA ZAWADZKA
Prawnik, doradca podatkowy.
Od ponad 15 lat wspiera i doradza polskim oraz międzynarodowym przedsiębiorstwom w problematyce podatkowej. Specjalizuje się w zagadnieniach badawczo-rozwojowych, podatku dochodowym, VAT, a także w skomplikowanych restrukturyzacjach, w tym w połączeniach i przejęciach firm. Związana z Grupą LEI od 2019 roku.
MICHAŁ STEFAŃSKI
Ekspert ds. planowania finansowego
Swoje doświadczenie zdobywał w branży finansowej, w tym inwestycyjnej, a także w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Zarządzał wieloosobowym zespołem sprzedażowym, oferując kompleksowe usługi doradztwa finansowego, przede wszystkim na rzecz przedsiębiorców. Absolwent licznych specjalistycznych szkoleń i warsztatów w zakresie budowania i utrzymywania relacji z klientem biznesowym.
W Zespole LEI od 2017 roku.


MICHAŁ BARSZCZ
Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, a także Szkoły Głównej Handlowej.
Autor publikacji m.in. z zakresu ulgi B+R oraz tego jak przygotować się do czynności sprawdzających i kontroli skarbowych, a także artykułu w temacie 50% kosztów uzyskania przychodu dla programistów.
Związany z LEI od początku 2021 roku.
DOMINIK DOMACHOWSKI
Doradca podatkowy i licencjonowany doradca restrukturyzacyjny
Wspiera polskich przedsiębiorców we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, m.in. w zakresie ulgi B+R, ulgi IP BOX, CIT-u estońskiego i in.
Jest ekspertem w zakresie VAT, compliance podatkowego oraz optymalizacji procesów podatkowych. Realizował z sukcesem złożone projekty strategiczne i restrukturyzacyjne. Projektował systemy informacji podatkowo-rachunkowej. W trakcie przyjęcia w poczet członków Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).
Związany z LEI od 2021 roku.


MARTA DĄBROWSKA
Adwokat, absolwentka Uniwersytetu Europejskiego we Frankfurcie nad Odrą.
Doświadczenie zdobywała w renomowanych, poznańskich kancelariach od 2003 roku. Specjalizuje się w sprawach cywilnych, w szczególności z zakresu nieruchomości, zniesienia współwłasności, a także spraw gospodarczych i windykacji należności oraz spraw rozwodowych.
Związana z Grupą LEI od 2017 roku.
AGNIESZKA GRZEGORCZYK
Adwokat, absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych z zakresu bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w obsłudze klienta korporacyjnego oraz w prowadzeniu spraw sądowych z zakresu spraw karnych, karno-skarbowych i gospodarczych, a także prawa rodzinnego, a w szczególności spraw rozwodowych i związanych z podziałem majątku. Związana z Grupą LEI od 2017 roku.


SEBASTIAN PATALON
Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe z zakresu Prawa spółek na Uniwersytecie Gdańskim.
Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prawa spółek handlowych (w szczególności z zakresu modelowania struktur korporacyjnych; łączenia, podziałów i przekształceń podmiotów prawa handlowego), a także prawa umów handlowych oraz prawa spadkowego (w szczególności w zakresie sukcesji biznesu). Z Kancelarią związany od 2016 roku.
JAKUB ŻURAWIŃSKI
Doradca podatkowy.
Współautor publikacji „Opodatkowanie spółek osobowych i ich wspólników” i autor wielu artykułów o problematyce podatkowej i prawnogospodarczej, m.in., „Rok obowiązywania klauzuli: czy restrukturyzacja nadal jest możliwa?”, „Ministerstwo Finansów publikuje ostrzeżenia”, „Fiskus odmawia wyjaśnień”


JACEK LEŚNIEWSKI
Inwestor i doradca finansowy.
Ekspert i wieloletni manager branży finansowej, posiadający profesjonalne i potwierdzone sukcesami doświadczenie na rynku kapitałowym oraz private equity i venture capital. Specjalizuje się w inwestowaniu różnymi klasami aktywów, zarządzaniu, planowaniu strategicznym i finansowym oraz sukcesji i restrukturyzacji przedsiębiorstw. W ramach działalności doradczej, przygotował i nadzorował kilkadziesiąt wycen przedsiębiorstw, strategii rozwoju i planów restrukturyzacji.
Związany z Grupą LEI od 2017 roku.
PIOTR CHMURA
Prawnik – ekspert w dziedzinie Sukcesji, Ładu Rodzinnego, Efektywności i Bezpieczeństwa w Biznesie.
Doradza jak chronić polskie przedsiębiorstwa przed skutkami sukcesji wymuszonej, tj. takiej która związana jest z przedwczesną śmiercią Nestora. Prelegent licznych konferencji i spotkań w temacie sukcesji. Propagator optymalnych strategii w biznesie oraz idei testamentu w każdym domu. Dobry mówca, wyśmienity słuchacz.
Związany z LEI od 2016 roku.

