SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Czy wiesz, że…
… nadal możesz korzystać z bezpiecznej spółki komandytowej i wciąż płacić podatek tylko jeden raz? (Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych)
… możesz przez stworzenie prostej bezpiecznej konstrukcji prawnej zachować bezpieczeństwo, jakie daje spółka komandytowa i płacić podatek tylko jeden raz? (Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych)
… spółka komandytowa, której dochód ze sprzedaży nie przekracza 2 mln euro, będzie mogła płacić tylko 9% CIT? (art. 19 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
… przez stworzenie prostej struktury możesz zwielokrotnić korzyści wynikające z 9% podatku dochodowego? (art. 19 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
ESTOŃSKI CIT
Czy wiesz, że…
… że dzięki estońskiemu CIT nie płacisz podatku dochodowego dopóki wypracowany zysk pozostaje w firmie? (art. 28m ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
… możesz nadal korzystać ze środków Twojej spółki otrzymując wynagrodzenie, czy świadcząc usługi? (art. 28r Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
… estońskim CIT mogą być objęte nowe podmioty, a warunki stosowania preferencji są dla nich złagodzone? (art. 28g ust. 6, 28j ust. 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)m od osób prawnych)
… wystarczą nawet niewielkie zakupy środków trwałych – tj. zwiększenie ich wartości o 15%, przy czym minimum o 20 000 zł, w ciągu dwóch lat – by móc zaprzestać płacenia CIT? (art. 28g ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
… dla skorzystania z estońskiego CIT wystarczy – zamiast nakładów na cele inwestycyjne – wzrost kosztów wynagrodzeń? (art. 28g ust. 5 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
… stosowanie estońskiego CIT nie wiąże się z koniecznością prowadzenia odrębnej ewidencji podatkowej? (art. 28d Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
… po zaprzestaniu z korzystania z estońskiego CIT nie musisz zwracać korzyści (art. 28l ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
ULGA B+R
Czy wiesz, że…
… do skorzystania z ulgi wystarczy praca nad nowym produktem bądź usługą albo ulepszanie już istniejących? (art. 4a pkt 27 i 28 Ustawy o CIT i art. 5a pkt 38 Ustawy o PIT)
… za pracowników realizujących prace B+R uznać można także pracowników pośrednio zaangażowanych w te prace (np. pracownicy działów marketingowych, działów utrzymania ruchu)? (Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 15 listopada 2017 r., sygn. 0111-KDIB1-3.4010.266.2017.3.MST)
… dla uznania danych pracowników za pracujących przy projekcie B+R nie jest konieczne powstanie faktycznego efektu wyników pracy tych osób? (Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dn. 20 marca 2017 r.; sygn. 2461-IBPB-1-3.4510.1086.2016.2.TS)
…ulga na badania i rozwój dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości oraz branży? (interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2017 r., sygn. 0115-KDIT2-3.4010.206.2017.2.PS)
…do skorzystania z ulgi na badania i rozwój nie jest wymagane tworzenie odrębnych działów badawczych czy wyspecjalizowanych komórek w firmie? (art. 24a ust. 1b, art. 26e ustawy o PIT; art. 9 ust. 1b, art. 18d ustawy o CIT)
JAK POMOŻEMY CI ZYSKAĆ?
1. ZMAPUJEMY PROCESY B+R
2. WYODRĘBNIMY KOSZTY B+R W EWIDENCJI RACHUNKOWEJ
3. DOSTOSUJEMY DOKUMENTACJĘ WEWNĘTRZNĄ
4. ZABEZPIECZYMY STOSOWANIE ULGI B+R
5. ZWERYFIKUJEMY KALKULACJĘ WARTOŚCI ULGI B+R
2. WYODRĘBNIMY KOSZTY B+R W EWIDENCJI RACHUNKOWEJ
3. DOSTOSUJEMY DOKUMENTACJĘ WEWNĘTRZNĄ
4. ZABEZPIECZYMY STOSOWANIE ULGI B+R
5. ZWERYFIKUJEMY KALKULACJĘ WARTOŚCI ULGI B+R